KAIP SAUGIAI PALIKTI PACIENTĄ

Viena iš slaugytojų užduočių ligoninėje – užtikrinti paciento saugumą ir komfortą. Tyrimai rodo, jog pacientams, esantiems ligoninėje, daugiausia problemų sukelia skausmas, šlapinimasis ir tuštinimasis į basoną, priverstinės gulimos padėtys bei priklausymas nuo kitų. Pateikiame nedidelį „planą“, kaip greitai ir nuodugniai įvertinti paciento situaciją, numatyti jo poreikius prieš užveriant palatos duris.

  •  Paciento lova – atkreipkite dėmesį į paciento lovą, kokiame ji aukštyje, ar pacientui bus patogu iš jos išlipti, jei režimas to nedraudžia. Ar pacientui būtinos apsauginės grotelės, kokiame jos aukštyje.
  •  Paciento spintelė – atkreipkite dėmesį į paciento spintelės stalviršį, ar nėra ten susikaupę nereikalingos taros, nešvarių indų, maisto likučių bei pakuočių. Pašalinkite viską, kas nereikalinga.
  •   Intraveniniai skysčiai – jei pacientui laša skysčiai, užmeskite akį, ar laša tirpalas pagal paskyrimus, kokiu greičiu, kiek jo liko, galbūt tuojau baigsis, pasirūpinkite sekančiu tirpalu. Jei infuzija tiekiama automatiniu švirkštu ar per „droperį“, atkreipkite dėmesį ar jie tinkamai funkcionuoja. Žvilgtelėkite į periferinio kateterio vietą, ar viskas vietoje, ar nėra komplikacijų.
  •   Deguonis – ar pacientui tiekiamas deguonis? Patikrinkite deguonies tekėjimo greitį, ar pacientas tinkamai dėvi kaukę, ar nosinis kateteris vietoje. Kartais pacientai valgydami nusiima deguonies įrenginį, o vėliau pamiršta jį užsidėti. Atkreipkite dėmesį, ar pacientui užtenka tiekiamo deguonies.
  •   Maitinimo zondas – jei pacientas maitinamas per zondą, patikrinkite ar zondas vietoje, ar gerai pritvirtintas, ar maitinimo sistema funkcionuoja tinkamai, ar nėra kas atsijungę, atkreipkite dėmesį į maisto likutį konteineryje, gal būtina papildyti atsargas.
  •   Šalinimas – prieš išeidami iš paciento palatos, apžiūrėkite ar nereikia ištuštinti paciento „antelės“ ar basono. Jei pacientas turi šlapimo kateterį, atkreipkite dėmesį į šlapimo surinkimo maišą, galbūt jį reikia išpilti, ar jis nėra persisukęs, ar tinkamai funkcionuoja. Jei pacientas su sauskelnėm, apžiūrėkite ar nereikia jų pakeisti, ar paciento lova sausa.
  •  Prieš išeidami iš palatos, paklauskite paciento, gal dar ką galėtumėte padaryti dėl jo prieš jums išeinant. Tokiu būdu jūs parodysite, jog jums svarbūs paciento poreikiai. Pasidomėkite, ar pacientas žino, kaip jus pasikviesti, esant reikalui. Ar moka naudotis iškvietimo mygtuku?

Atlikdami šiuos pagrindinius žingsnius, jūs užbėgsite daugeliui problemų už akių bei saugiai paliksite pacientą.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s